Tesapack paper adhesive tape 50 mm, roll of 50 m
strong packing tape, chamois
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Item number | M-TES-23 |
| Unit of Sale | 1 piece |
| Brand: | tesa |
| Price | ||
|---|---|---|
| 1 pc. | 7,18 EUR ea. | |
| incl. VAT plus shipping | ||
strong packing tape, chamois
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Item number | M-TES-23 |
| Unit of Sale | 1 piece |
| Brand: | tesa |
| Price | ||
|---|---|---|
| 1 pc. | 7,18 EUR ea. | |
| incl. VAT plus shipping | ||
7,18 EUR
incl. VAT plus shipping
promptly deliverable
available: 156 pieces
Delivery time: 2-5 business days
Quant.
The packing tape tesapack® 'Paper' is ideal for sealing light and medium-weight packages weighing up to 20 kg. If you are looking for eco-friendly products, this sustainable parcel tape is the right choice for you.
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Article ID | M-TES-23 |
| EAN | 4042448123671 |
| Brand |
|
| Length | 50000 mm |
| Width | 50 mm |
| Colour | Chamois |
| Design | Packing tape |
| Weight | 250 g |
Manufacturer: Tesa SE, Hugo-Kirchberg-Strasse 1, 22848 Norderstedt, company@tesa.com
| 1 pc. | 27,86 EUR ea.* |
1 pc. 4,08 EUR ea.*
1 pc. 6,15 EUR ea.*
1 pc. 6,41 EUR ea.*
1 pc. 2,16 EUR ea.*
1 pc. 3,92 EUR ea.*
1 pc. 12,35 EUR ea.*
1 pc. 3,92 EUR ea.*
1 pc. 6,81 EUR ea.*
1 pc. 8,73 EUR ea.*
1 pc. 3,92 EUR ea.*